Tae Kwon Do Skala Velenje logo

pest

Novice: 2016

European King of Taekwon-do, 10. -11. 12. 2016, 11. 12. 2016

Tekmovalci Taekwon-do kluba Skala so se kot del tima Slovenija med 10. in 11. decembrom 2016 v Solunu v Grčiji udeležili mednarodnega prvenstva European King of Taekwon-do. Na prvenstvu se je v posameznih in ekipnih borbah pomerilo preko 500 tekmovalcev iz Argentine, Bolgarije, Albanije, Grčije, Češke, Bosne, Srbije, Španije in Slovenije. Velenjski tekmovalci so se na zelo kvalitetnem prvenstvu odlično odrezali in osvojili 4 srebrne medalje, mladinci Team-a Slovenija pa so postali druga najboljša mladinska ekipa prvenstva.

Bulgaria Open, 19. – 20. 11. 2016, 22. 11. 2016

Člani Taekwon-do kluba Skala so se, kot del tima Slovenija, med 19. in 20. novembrom 2016 v Plovdivu v Bolgariji udeležili mednarodnega prvenstva Bulgaria Open. Na prvenstvu se je v posameznih in ekipnih borbah pomerilo preko 600 tekmovalcev iz desetih držav. Skalčki so se na zelo kvalitetnem prvenstvu odlično odrezali in osvojili 6 zlatih, 2 srebrni in 3 bronaste medalje, mladinci tima Slovenija pa so postali druga najboljša ekipa prvenstva.

2. SLO Open, 22., 23. 10. 2016, 22. 11. 2016

Skalčki so 22. in 23. oktobra zelo uspešno nastopili na 2. SLO Open v Zrečah, kjer se je pomerilo preko 600 tekmovalcev iz 29 ekip iz Moldavije, Bolgarije, Grčije, Češke, Italije, Madžarske, Makedonije, Srbije, BIH, Hrvaške in Slovenije. Taekwondo klub Skala je v izjemno močni konkurenci osvojil odlično 3.mesto in zaostal samo za ekipo Bolgarije ter ekipo STM SM iz Češke.

10. Doboj Open, Ahac Open, 1. 10. 2016, 22. 11. 2016

Skalčki so 1. oktobra nastopili kar na treh prizoriščih. Mladinska ekipa je predstavljala Taekwon-do klub Skala na prireditvi Velenje se predstavi na Titovem trgu. Najmlajši so tekmovali v Šentjurju, nekoliko izkušenejši, ki se že tudi borijo, pa so se odpravili v Doboj v Bosno.

Moravia Open, 25. 9. 2016, 22. 11. 2016

Skalčki so kot del tima Slovenija uspešno zaključili s tekmovanji na Moravia Open na Češkem in osvojili sedem zlatih, eno srebrno in štiri bronaste medalje. Prva mesta so osvojili: Pia Zoja Glavnik (starejše deklice, borbe -32 kg), Jerneja Jenšterle (mladinke, borbe -70 kg), Nejc Rupreht (člani, borbe -71 kg), Dean Vukančič (mladinci, borbe -63 kg), Luka Krel (mladinci, borbe +75 kg), mladinke ekipne borbe (Katarina Sandič, Kristina Momčilov, Nina Binter, Jerneja Jenšterle, Tiana Jankovič), mladinci ekipne borbe (Dean Vukančič, Luka Krel, Domen Zabukovnik, Nejc Rakuša, David Trdi, Simon Zajec). Drugi je bil: Nejc Rupreht (člani, specialna tehnika). Na tretjo stopničko pa so se povzpeli: Filip Žak Glavnik (starejši dečki, -44 kg), Patrick Pasarič (mladinci, borbe -51 kg), Nejc Rakuša (mladinci, borbe -57 kg), člani ekipne borbe (Urh Černivšek, Alen Bračko, Nejc Rupreht, Klemen Vogler).

XII. mladinsko in VII. veteransko svetovno prvenstvo, 5.-12.9.2016, 19. 9. 2016

Slovenska Taekwon-do reprezentanca je na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu ponovno poskrbela za odlične uspehe. Peter Landeker in moška veteranska ekipa so ubranili naslov svetovnih prvakov iz leta 2014. Z zlatima medaljama sta se jim pridružila tudi Muhamed Baltić in Ismet Ičanović, domov pa so se tekmovalci vrnili še s srebrno medaljo in štirimi bronastimi. Medalji sta si poleg trenerja Landekerja prislužila še mladinca Luka Krel, ki je postal svetovni podprvak v najtežji mladinski kategoriji in Dean Vukančič, ki se je v borbah do 57 kg povzpel na tretjo stopničko.

14. Ljubljana Open, 21. 5. 2016, 23. 5. 2016

V soboto, 21. maja 2016, je v Ljubljani potekalo 14. mednarodno odprto prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF, Ljubljana Open. Na prvenstvu se je pomerilo 23 ekip s preko 300 tekmovalci iz Češke, Slovaške, Madžarske, Avstrije, Bosne, Srbije, Makedonije in Slovenije. Velenjski taekwondoisti nadaljujejo z odličnimi nastopi, kar so dokazali s pokalom za drugi najboljši klub tekmovanja, Pia Landeker pa je osvojila tudi pokal za najuspešnejšo mlajšo deklico. Poleg posameznih form in borb, so se na tekmovanju pomerile tudi ekipe. Skalina moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Krel, Zabukovnik, Vukančič, Rupreht) je suvereno premagala dve ekipi čeških reprezentantov in osvojila prvo mesto, ekipa dečkov (Alič, Halilovič, Sobota, Rozoničnik), ki se je v ekipnih nastopih preizkusila prvič, pa je osvojila tretje mesto.

Evropsko prvenstvo Grčija 2016, 23. 5. 2016

Solun, 18. april 2016 – V Grškem Solunu se je zaključilo XXXI. člansko, XXII. mladinsko, VIII. veteransko in VI. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta, ki jo je sestavljalo tudi 15 predstavnikov Taekwon-do kluba Skala Velenje, je osvojila triindvajset odličij – devet zlatih, tri srebrne in enajst bronastih medalj in v skupnem seštevku medalj osvojila odlično šesto mesto. Velenjčan Peter Landeker je osvojili tudi pokal za najuspešnejšega veterana prvenstva.

Bosna Open 2016, 12. 3. 2016, 14. 3. 2016

V soboto, 12. marca 2016, je v Prnjavorju v BIH potekalo mednarodno odprto prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Tekmovanja so se udeležili tudi tekmovalci Taekwon-do kluba Skala skupaj s trenerjem Petrom Landekerjem in sodnikom Petrom Rozoničnikom. Na prvenstvu se je pomerilo 34 ekip s preko 400 tekmovalci iz desetih držav in Skalčki so slab mesec pred evropskim prvenstvom znova potrdili svojo dobro pripravljenost. Vsi slovenski klubi so nastopili kot Team Slovenia in v skupnem seštevku z dvakrat večjim številom točk zanesljivo osvojili naziv najboljše ekipe prvenstva. Uspeh sta dopolnila še velenjčana Jerneja Jenšterle, ki je postala najboljša mladinka in Klemen Vogler, ki je postal najboljši mladinec tekmovanja.

Državno prvenstvo 2016, 30. 1. 2016, 1. 2. 2016

Minulo soboto, 30. januarja 2016, je v športni dvorani osnovne šole Zreče potekalo posamezno in ekipno državno prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF, za vse starostne skupine. Skalčki so se tudi tokrat odlično odrezali. Priborili so si pokal za najboljši klub tekmovanja, kar štirje posamezniki pa so osvojili nazive najboljših v svojih kategorijah: najboljša mlajša deklica – Sara Kos, najboljši mlajši mladinec – Anže Pečnik, najboljši starejši mladinec - Klemen Vogler in najboljša članica – Staša Lipnik. Velenjčani so osvojili še 33 posameznih naslovov državnih prvakov in 7 ekipnih državnih naslovov, dvajset srebrnih medalj in šestnajst tretjih mest.