284Taekwon Do Skala Velenje OzadjeBackWash

Tae Kwon Do Skala Velenje logo

pest

Novice: 20176. skupni turnir Skala-Unior, Zreče; Velenjčani drugi, 22. 11. 2010

V Zrečah je v soboto, 20. novembra potekalo 6. mednarodno odprto prvenstvo Skala-Unior v Taekwondo-ju. Prvenstva, ki je nastalo z združitvijo dveh zelo uspešnih tekmovanj in poteka izmenično eno leto v Zrečah in naslednje v Velenju, se je udeležilo preko dvesto tekmovalcev iz sedemnajstih klubov iz Češke, Madžarske, BIH, Hrvaške in Slovenije. Taekwon-do klub Skala je kljub slabši udeležbi s strani mladincev in članov - Skalo so zastopali predvsem dečki in deklice - osvojil naziv drugega najboljšega klub tekmovanja.

Skalčki so osvojili 11 zlatih medalj. Staša Lipnik je osvojila kar štiri (mladinke, forme II.dan in borbe +70kg, ter članice forme črni pas II.dan in borbe -69kg). Zlati so bili še Dean Vukančič (dečki, forme zeleni pas), Nejc Rakuša (dečki, forme modri pas), Laura Vovk (mladinke, forme zeleni pas), Jaka Zaluberšek (mladinci, forme modri pas), Žan Polc (člani, forme modri pas), Borut Sobota (mladinci, borbe -57kg) in Sarah Sobota (članice, borbe -75kg). Na drugo stopničko so se povzpeli Tamara Vogler (deklice, forme rumeni pas), Nikita Štorman (deklice, forme zeleni pas), Teja Rakuša (deklice, forme modri pas), Patrik Pasarič (dečki, forme rumeni pas), Domen Zabukovnik (dečki, forme modri), Žiga Polc (dečki, borbe -40 kg), Jaka Zaluberšek (mladinci, borbe -63kg) in Žan Polc (člani, forme -85 kg). Bronaste medalje pa so osvojili Klemen Vogler (dečki, forme zeleni pas), Luka Krel (dečki, forme zeleni pas), Sarah Sobota (članice, forme črni pas I.dan) in Renato Vogler (dečki, borbe -30kg).