Tae Kwon Do Skala Velenje logo

pest

Novice: Oktober 2013

Doboj Open, 19.10.2013, 22. 10. 2013

V soboto, 19.10.2013, je v Doboju v Republiki Srbski potekalo mednarodno odprto prvenstvo Doboj Open. Prvenstva se je udeležilo 210 tekmovalcev iz 6 držav in 29 klubov. Kot je v novi tekmovalni sezoni že kar v navadi, so člani Taekwon-do kluba Skala ponovno posegli po najvišjih mestih in osvojili nazive najboljših. Taekwon-do klub Skala je tako postal 2. najuspešnejši klub tekmovanja, Nejc Rakuša je osvojil naslov najboljšega mladinca, Borut Sobota pa najboljšega člana.

Pula Open, 12.10.2013, 14. 10. 2013

Preteklo soboto so se mlajši tekmovalci Taekwon-do kluba Skala udeležili mednarodnega odprtega prvenstva v Taekwondo-ju v hrvaški Puli. Kljub temu, da je bila velenjska odprava zelo majhna, se lahko njeni člani pohvalijo z nazivom najboljšega dečka in najboljšega mladinca tekmovanja. Najboljši deček je postal Luka Krel, ki je osvojil 1. mesto v borbah (+55 kg) in 2. mesto v formah (modri pas). Najboljši mladinec pa je z dvema prvima mestoma (forme, črni pas I.dan in borbe -57 kg) postal Nejc Rupreht.

5. Lehel Vezer, Jaszbereny, Madžarska, 5.10.2013, 14. 10. 2013

V soboto, 5.10.2013, so Velenjski Taekwondoisti odprli novo tekmovalno sezono s tekmovanjem v Madžarskem Jaszberenyu. 5. Odprtega mednarodnega prvenstva Lehel Vezel so se udeležili tekmovalci in klubi iz Avstrije, Srbije, Hrvaške, BIH, Slovenije, Bolgarije in Madžarske. Tudi tokrat so Skalčki domov prinesli lepo zbirko odličij. Jerneja Jenšterle je z dvema zlatima medaljama v kategoriji mladink (forme črni pas I.dan in borbe -64 kg) postala najboljša mladinka tekmovanja. Po dve zlati medalji sta osvojila še Pia Landeker (mlajše deklice in starejše deklice, forme rumeni pas) in Tai Zorko Vačovnik (mlajši dečki, forme modri pas in borbe -40 kg).