Tae Kwon Do Skala Velenje logo

pest

Novice: Maj 2016

14. Ljubljana Open, 21. 5. 2016, 23. 5. 2016

V soboto, 21. maja 2016, je v Ljubljani potekalo 14. mednarodno odprto prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF, Ljubljana Open. Na prvenstvu se je pomerilo 23 ekip s preko 300 tekmovalci iz Češke, Slovaške, Madžarske, Avstrije, Bosne, Srbije, Makedonije in Slovenije. Velenjski taekwondoisti nadaljujejo z odličnimi nastopi, kar so dokazali s pokalom za drugi najboljši klub tekmovanja, Pia Landeker pa je osvojila tudi pokal za najuspešnejšo mlajšo deklico. Poleg posameznih form in borb, so se na tekmovanju pomerile tudi ekipe. Skalina moška mladinska ekipa (Rakuša, Vogler, Krel, Zabukovnik, Vukančič, Rupreht) je suvereno premagala dve ekipi čeških reprezentantov in osvojila prvo mesto, ekipa dečkov (Alič, Halilovič, Sobota, Rozoničnik), ki se je v ekipnih nastopih preizkusila prvič, pa je osvojila tretje mesto.

Evropsko prvenstvo Grčija 2016, 23. 5. 2016

Solun, 18. april 2016 – V Grškem Solunu se je zaključilo XXXI. člansko, XXII. mladinsko, VIII. veteransko in VI. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF. Slovenska izbrana vrsta, ki jo je sestavljalo tudi 15 predstavnikov Taekwon-do kluba Skala Velenje, je osvojila triindvajset odličij – devet zlatih, tri srebrne in enajst bronastih medalj in v skupnem seštevku medalj osvojila odlično šesto mesto. Velenjčan Peter Landeker je osvojili tudi pokal za najuspešnejšega veterana prvenstva.