Tae Kwon Do Skala Velenje logo

pest

Novice: November 2016

Bulgaria Open, 19. – 20. 11. 2016, 22. 11. 2016

Člani Taekwon-do kluba Skala so se, kot del tima Slovenija, med 19. in 20. novembrom 2016 v Plovdivu v Bolgariji udeležili mednarodnega prvenstva Bulgaria Open. Na prvenstvu se je v posameznih in ekipnih borbah pomerilo preko 600 tekmovalcev iz desetih držav. Skalčki so se na zelo kvalitetnem prvenstvu odlično odrezali in osvojili 6 zlatih, 2 srebrni in 3 bronaste medalje, mladinci tima Slovenija pa so postali druga najboljša ekipa prvenstva.

2. SLO Open, 22., 23. 10. 2016, 22. 11. 2016

Skalčki so 22. in 23. oktobra zelo uspešno nastopili na 2. SLO Open v Zrečah, kjer se je pomerilo preko 600 tekmovalcev iz 29 ekip iz Moldavije, Bolgarije, Grčije, Češke, Italije, Madžarske, Makedonije, Srbije, BIH, Hrvaške in Slovenije. Taekwondo klub Skala je v izjemno močni konkurenci osvojil odlično 3.mesto in zaostal samo za ekipo Bolgarije ter ekipo STM SM iz Češke.

10. Doboj Open, Ahac Open, 1. 10. 2016, 22. 11. 2016

Skalčki so 1. oktobra nastopili kar na treh prizoriščih. Mladinska ekipa je predstavljala Taekwon-do klub Skala na prireditvi Velenje se predstavi na Titovem trgu. Najmlajši so tekmovali v Šentjurju, nekoliko izkušenejši, ki se že tudi borijo, pa so se odpravili v Doboj v Bosno.

Moravia Open, 25. 9. 2016, 22. 11. 2016

Skalčki so kot del tima Slovenija uspešno zaključili s tekmovanji na Moravia Open na Češkem in osvojili sedem zlatih, eno srebrno in štiri bronaste medalje. Prva mesta so osvojili: Pia Zoja Glavnik (starejše deklice, borbe -32 kg), Jerneja Jenšterle (mladinke, borbe -70 kg), Nejc Rupreht (člani, borbe -71 kg), Dean Vukančič (mladinci, borbe -63 kg), Luka Krel (mladinci, borbe +75 kg), mladinke ekipne borbe (Katarina Sandič, Kristina Momčilov, Nina Binter, Jerneja Jenšterle, Tiana Jankovič), mladinci ekipne borbe (Dean Vukančič, Luka Krel, Domen Zabukovnik, Nejc Rakuša, David Trdi, Simon Zajec). Drugi je bil: Nejc Rupreht (člani, specialna tehnika). Na tretjo stopničko pa so se povzpeli: Filip Žak Glavnik (starejši dečki, -44 kg), Patrick Pasarič (mladinci, borbe -51 kg), Nejc Rakuša (mladinci, borbe -57 kg), člani ekipne borbe (Urh Černivšek, Alen Bračko, Nejc Rupreht, Klemen Vogler).